Muzułmański kierowca został skazany na 12 lat wiezienia za przejechanie po pieszym w ataku szału.

Shahid Ali przejechał swoim mercedesie po Patricku Colbercie w Balsall Heath w Birmingham.

43-latek został uniewinniony z zarzut planowanego zabójstwa Colberta, ale został skazany za spowodowanie ciężkich uszkodzeń ciała z zamiarem.

Ale teraz okazało się, że Shahid Ali miał wcześniej pomagać w aktach terroryzmu. Został skazany na 27 miesięcy więzienia w 2009 roku, za udział w wysyłaniu czterech ładunków sprzętu w latach 2004-2006 do Pakistanu w celu użycia przeciwko brytyjskim siłom zbrojnym i ich sojusznikom walczącym w Afganistanie.

Sędzia Paula Farrera skazując Ali na 12 lat więzienia, powiedział: – Byłeś zły i nie mam wątpliwości, że krzyczałeś i przeklinałeś pana Colberta, w efekcie mówiąc mu, żeby zszedł z drogi.

Sędzia powiedział, że ofiara doznała ciężkiego urazu mózgu z krwotokiem i że jego skutki były „głębokie i ciągłe”.

– To przestępstwo polegało na umyślnym używaniu samochodu jako broni – dodał sędzia i mówił, że był to również czynnik obciążający, a następnie Ali próbował usunąć i ukryć dowody, czyszcząc pojazd z krwi. Celowo wjechał w pieszego i powodując, że ten uderzył głową o ziemię.

Jednak nie zatrzymał się i kontynuował jazdę po nim powoli przejeżdżając po pachwinie, klatce piersiowej i głowie ofiary.

eps