fot.symboliczne

Poznańska policja potwierdziła, że doszło do włamania do magazynu firmy handlującej bronią, położonego na terenie byłego lotniska wojskowego w miejscowości Debrzno-Wieś w powiecie złotowskim.

W hali trzymano głównie wycofaną z użytku broń maszynową i amunicję, ale ponoć także broń przeciwpancerną, a nawet rakiety. Według nieoficjalnych informacji z magazynu mogło zginąć nawet kilkadziesiąt pistoletów maszynowych.

– Mogę potwierdzić, że otrzymaliśmy zgłoszenie w sprawie włamania i kradzieży w magazynie w miejscowości Debrzno-Wieś. Nie mogę jednak ujawnić na razie, co dokładnie zostało skradzione – powiedział tvp.info Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Według portalu zlotowskie.pl, policjanci nie wiedzą dokładnie, jakie uzbrojenie i w jakiej ilości zostało skradzione. – Być może mieszkaniec Warszawy, który składował w tym miejscu broń, mógł być w posiadaniu rakiet – napisali dziennikarze portalu.

Pewne jest, że kradzież zgłoszono w środę, a w czwartek rano na miejscu było kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Przed dwoma laty w jednym z powojskowych magazynów odkryto złodziejską dziuplę, w której policjanci znaleźli setki części samochodowych.

źródło: tvp.info