Na jednym z osiedli domków jednorodzinnych w Kleszczowie (woj. śląskie) 70-letni mężczyzna przebrany za kobietę obnażał się na oczach młodej kobiety z dzieckiem.

17 kwietnia wczesnym popołudniem, na osiedlu domków jednorodzinnych w Kleszczowie pojawił się obcy samochód, a w nim mężczyzna, który dopuścił się czynów ekshibicjonistycznych wobec młodej kobiety z dzieckiem.

Na krzyk i wołanie zareagował sąsiad, a dowiedziawszy się, co zaszło, bez chwili wahania ruszył w pościg za sprawcą. Dzięki wzorowej postawie mieszkańca Kleszczowa policja zatrzymała 70-latka, mieszkańca województwa opolskiego.

Człowiek ten przebrany był za kobietę – miał damskie buty, płaszcz, bluzkę oraz perukę. 70-latek został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. Śledczy sprawdzają, czy mężczyzna ma na swoim koncie inne czyny o podobnym charakterze.

Śląscy policjanci podziękowali mieszkańcowi Kleszczowa za wzorową postawę obywatelską i zaapelowali do rodziców, aby w delikatny sposób ostrzegli swoje dzieci przed dorosłymi wykazującymi takie zachowania jak zatrzymany 70-latek.

eps/KMP Gliwice