Soraya Post, szwedzka feministka i posłanka do Parlamentu Europejskiego apeluje aby Szwecja zakazała partiom politycznym krytykowania migracji – informuje Friatider.

Post mówi w czasopiśmie ETC: „Jest to duże zagrożenie dla demokracji i tak zwanych praw człowieka do normalizacji partii takich jak szwedzcy demokraci (SD). SD nadal ma politykę homofobiczną, nacjonalistyczną, rasistowską i ksenofobiczną, to się nie zmieniło. Ich polityka nadal nie jest inkluzywna, nadal wyklucza mniejszości. Właśnie dlatego, że powstała Alternatywa dla Szwecji (nowa skrajnie prawicowa partia), nie powoduje to, że ​​SD będzie mniej ksenofobiczna i rasistowska” – dodaje Post. – „Szwecja musi zakazać istnienia organizacji propagujących rasizm i skończy się ludobójstwem w Szwecji”, kontynuuje europosłanka i dodaje: „Jako feministka i działaczka na rzecz praw człowieka nie mogę zaakceptować, że rasowa i ksenofobiczna propaganda nienawiści rośnie w naszym społeczeństwie. Chcę społeczeństwa, które widzi wszystkich ludzi, gdzie prawa człowieka są chronione i wzmacniane”.

Szwedzcy Demokraci, to partia numer jeden dla Szwedów w wieku od 18 do 34 lat, według sondażu opublikowanego w marcu. Z 19 procentami partia jest tuż przed Partią Umiarkowaną, która ma 18 procent poparcia. Jimmie Åkesson, lider SD, jest silnym krytykiem masowej migracji, chce deportować nielegalnych imigrantów i zabezpieczyć granice Szwecji.

sev