Roger Waters, współzałożyciel zespołu rockowego Pink Floyd, podczas koncertu w Barcelonie oskarżył tzw. Białe Hełmy o propagandę, która propaguje działalność ekstremistów i terrorystów.

Ochotnicza formacja Białe Hełmy do swoich głównych zadań zalicza ochronę  Syryjczyków. Deklaruje neutralność polityczną i brak zaangażowania w działania zbrojne. W Internecie coraz częściej publikowane są materiały wideo, na których ludzie w białych hełmach ratują dzieci spod gruzów. Pojawiają się też filmy, jak Białe Hełmy kręcą inscenizowane widea, robią charakteryzację, dyktują, co „ofiary” powinny mówić. Ponadto syryjscy dziennikarze rozpowszechniają materiały z „ratownikami” w mundurach i bronią.

ZOBACZ!  Wielki obrońca wartości chrześcijańskich zatrzymany na nielegalnej seksimprezie. Węgrzy zszokowani, europoseł zrezygnował z madatu

— Osobiście uważam, że organizacja Białe Hełmy jest fałszywą organizacją, która istnieje tylko po to, aby tworzyć propagandę na użytek dżihadystów i terrorystów – powiedział Waters.

Jak podkreślił muzyk, taka propaganda zachęca ludzi do popierania ataków na Syrię. Muzyk apelował, aby brać pod uwagę rezultaty niezależnych śledztw.

ZOBACZ!  Wielki obrońca wartości chrześcijańskich zatrzymany na nielegalnej seksimprezie. Węgrzy zszokowani, europoseł zrezygnował z madatu

– Co musimy zrobić, to przekonać nasze rządy, aby nie zrzucały bomb na ludzi. I na pewno (nie zrzucać ich), dopóki nie przeprowadzimy pełnego dochodzenia, które jest konieczne, by mieć pełny obraz tego, co się tam dzieje – dodał.

NS

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ