Nożownik zaatakował dziennikarzy przed prokuraturą w Szczecinie. W czasie zatrzymania posła PO Stanisława Gawłowskiego

0

Nożownik zaatakował dziennikarzy przed prokuraturą w Szczecinie. Padły strzały ostrzegawcze. Policjanci zatrzymali napastnika. Mężczyzna zaatakował dziennikarzy, którzy przed Prokuraturą Krajową w Szczecinie czekali na dalsze informacje w sprawie zatrzymania posła PO Stanisława Gawłowskiego.

Nożownik kłócił się z innym mężczyzną na przystanku autobusowym. W pewnym momencie wyciągnął nóż i ruszył na zebranych pod prokuraturą dziennikarzy, wykrzykując wulgaryzmy.

Nikt nie został ranny – dziennikarzom i operatorom kamer udało się w samą porę uciec przed napastnikiem.

ZOBACZ!  Policja apeluje do seniorów. Ostrzeż swoich bliskich, bezwzględni oszuści znów grasują

Na miejscu była policja, która oddała dwa strzały ostrzegawcze. Mężczyzna próbował uciekać, ale został złapany przez funkcjonariuszy po kilkuset metrach.

 „Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Szczecina, który przed siedzibą Prokuratury przy ul. Mickiewicza stworzył zagrożenie dla innych osób. Według wstępnych ustaleń mężczyzna kierował się w ich kierunku trzymając nóż i wykrzykiwał wulgaryzmy. Będący w pobliżu policjanci zareagowali błyskawicznie. Mężczyzna nie zareagował na wezwanie do odrzucenia noża i zaczął uciekać. Funkcjonariusze oddali strzały ostrzegawcze i po krótkim pościgu obezwładnili tą osobę. 30—latek jest nietrzeźwy, był w przeszłości notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Ważne, że w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Trwają intensywne czynności związane z ustaleniem wszystkich okoliczności zdarzenia”. – poinformowała zachodniopomorska policja.

ZOBACZ!  Zwróciła mu uwagę na brak maseczki i została zaatakowana. Łódzka Policja wyjaśnia sprawę

 Stanisław Gawłowski został  w piątek zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Jako pierwszy o zatrzymaniu poinformował na Twitterze obrońca posła Platformy Obywatelskiej Roman Giertych. „Prokurator uznał, że należy zatrzymać i przymusowo doprowadzić posła Gawłowskiego. Przyczyną jest obawa, że będzie unikał stawiennictwa przed organami wymiaru sprawiedliwości” – napisał adwokat. Informację o zatrzymaniu potwierdziła Prokuratura Krajowa.

ZOBACZ!  Młodzieżowe Słowo Roku obrazem politycznych niesnasek: "PRL z cenzurą widzę wraca?"

KWP Szczecin/Polsat News

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ