SZWECJA: Regularnie gwałci kobiety a wyroki są coraz niższe

1

Nigeryjczyk David Akinremi, lat 29, został po raz trzeci skazany w Göteborgu za gwałt.  Pierwszy raz dostał wyrok w 2011 roku.  Jak się okazuje nie można deportować go do Afryki – ponieważ ma szwedzki paszport.

Pierwszy przypadek skazania gwałciciela Davida Olatunjiego Akinremiego nastąpił w lutym 2011 roku. Wraz ze swoim przyjacielem Juanem Carlosem Pereą Caracasem, który zabił 81-letniego Uno Anderssona w Boże Narodzenie 2007 roku, zgwałcili 16-letnią dziewczynę. Podczas imprezy dziewczyna wypiła tyle alkoholu, że była bezbronna, kiedy grupa mężczyzn zabrała ją w odosobnione miejsce i zgwałciła zbiorowo.

Akinremi i jego kolega sfilmowali gwałt. Film pokazuje, jak dziewczyna na próżno błaga, aby przestali ją gwałcić. Zabójca mówi 16-latce, że najpierw musi zrobić im „pewne rzeczy”.

David Akinremi został wówczas skazany na trzy lata więzienia za gwałt zbiorowy. Ale pobyt w więzienia nie trwało długo. W maju 2016 roku na after party w mieszkaniu w Sveavägen w Göteborgu zgwałcił kobiete, która ​​zasnęła na kanapie.

Został skazany na minimalną karę dwóch lat pozbawienia wolności za gwałt, a wyrok został następnie potwierdzony w apelacji. W praktyce oznaczało to, że był uwięziony od 31 maja 2016 roku do 30 września 2017 r. Po czym został warunkowo zwolniony.

Wkrótce trzecia kobieta została przez niego zgwałcona.  Teraz David Akinremi został skazany przez sąd w Göteborgu za trzeci gwałt. Tym razem kara jest jeszcze niższa: półtora roku pozbawienia wolności.

Według rejestru ludności David Akinremi urodził się w Lagos w Nigerii. Został zarejestrowany w Szwecji w sierpniu 2000 r. I otrzymał szwedzkie obywatelstwo w marcu 2001 r. Dlatego przy obecnym prawodawstwie nie można go wydalić ze Szwecji – bez względu na to, ile jeszcze popełnia gwałtów.

WIĘCEJ TU

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ