Grodziscy ratownicy medyczni długo nie zapomną akcji, gdy przybyli na pomoc młodej kobiecie. Wezwał ich ktoś, kto zauważył, że ta siedzi na krawężniku chodnika i prawdopodobnie źle się czuje. Gdy grupa medyczna zbliżyła się do niej, ta zaczęła ich kopać, opluwać i obrzucać wulgaryzmami. W końcu interweniowała policja, której też się dostało od nietrzeźwej 19-latki.

Wszystko wydarzyło się tuż przed godziną 20.00, gdy grodziscy policjanci zostali wezwani przez ratowników medycznych na interwencję. Usłyszeli, że ci próbowali udzielić pomocy kobiecie, jednak ona zareagowała wulgaryzmami, kopaniem, pluciem i szarpaniem pracowników pogotowia. Nie dość tego, była tak agresywna, że uszkodziła torbę medyczną załogi.

Gdy do akcji weszli policjanci wcale się tym nie przejęła i ich również zaczęła wyzywać. Kopała jednego z nich i zupełnie nie reagowała na polecenia. Mundurowi mieli dość i zatrzymali krewką dziewczynę. Okazała się nią 19-letnia Emila J., która jak się okazało była pijana.

Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty znieważenia funkcjonariuszy publicznych i naruszenia ich nietykalności cielesnej. Odpowie także za wykroczenie zniszczenia mienia ratowników – informuje oficer prasowa Katarzyna Zych z KPP w Grodzisku Mazowieckim.

Dziewczyna dobrowolnie poddała się karze, którą będzie wykonywanie prac społecznych przez półtora roku.

am

fot. KPP Grodzisk Maz.