DORADCA MERKEL: Kryzys migracyjny może kosztować niemieckiego podatnika bilion euro

0

W swojej autobiografii „W poszukiwaniu prawdy” słynny niemiecki ekonomista Hans-Werner Sinn stwierdził, że kryzys migracyjny może kosztować jego kraj prawie jeden bilion euro, donosi Focus. Sinn jest byłym doradcą Angeli Merkel i emerytowanym prezydentem Instytutu Badań Ekonomicznych IFO.

Niemcy zaakceptowały 1,5 miliona migrantów od 2015 roku. A Sinn mówi, że nie są dentystami, prawnikami i naukowcami zajmującymi się kwestiami jądrowymi, ale w większości są to niewykwalifikowani imigranci. Według niego, ci ludzie nigdy nie będą mogli spłacić tego, co otrzymali od niemieckiego państwa opiekuńczego na ich życie w Niemczech.

Podczas gdy państwa niemieckie wydały na uchodźców ponad 20 mld euro w 2016 r., Łatwo jest zrozumieć, dlaczego szacunek Sinn wynoszący jeden bilion euro jest realną możliwością, patrząc na wsparcie na całe życie dla migrantów. Jednocześnie łączenie rodzin i wyższe koszty ochrony nie są na razie częścią budżetu.

„Z ekonomicznego punktu widzenia uchodźcom ekonomicznym można i trzeba odmówić ” – pisze Sinn w swojej książce.

Jeśli chodzi o kryzys imigrantów, to w dłuższej perspektywie lepiej będzie sprowadzić ludzi z powrotem do ich ojczyzn, ale wielu polityków unika tego – konkluduje Sinn.

mak

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ