Palestyńsko-belgijski ekspert od spraw dżihadu Montasser AlDe’emeh wydał poważne ostrzeżenie dla Europy. W holenderskiej gazecie De Telegraaf stwierdza, że ​​Europa zasadniczo importuje wojnę domową przyjmując uchodźców.

AlDe’emeh uważa, że ​​europejscy politycy są naiwni, jeśli chodzi o masową imigrację, islam i nieudaną integrację. Zaleca powstrzymanie napływu uchodźców, stwierdzając, że Europa Zachodnia „importuje wojnę domową”, dodając, że „najpierw musimy wiedzieć, co musimy zrobić z ludźmi, którzy już tu są”.

AlDe’emeh nie jest nowicjuszem; miał rozległe kontakty z belgijskimi i holenderskimi dżihadystami, a nawet nielegalnie podróżował wraz z takimi grupami do Syrii, aby prowadzić badania.

Jako arabista i znawca zarówno islamu, jak i dżihadyzmu, pracował również dla tajnych służb Belgii i omawia łączenie tego ze swoją rolą jako kontaktu dla dżihadystów w swojej nowej książce ” Dubbel leven ” (Podwójne życie). Jak wyjaśnia rosnące problemy Europy, AIDe’emeh zapewnia również możliwe rozwiązania.

„Nasze społeczeństwa zachodnie są w niebezpieczeństwie z powodu rosnącej liczby wyalienowanych ludzi„. Jako ktoś, kto często pracuje z uczniami muzułmańskimi w Brukseli, zauważa, że ​​„te dzieci żyją tu fizycznie, ale mentalnie są głównie w średniowieczu”.

AlDe’emeh radzi rodzicom, aby „przygotowali swoje dzieci do życia w naszym świeckim społeczeństwie”. Według niego żyją teraz między dwoma światami, a w dążeniu do tożsamości dzieci nieuchronnie wchodzą w kontakt z radykalnymi islamskimi ideologiami.

Przy takich ideologiach, które są w całkowitej sprzeczności ze sposobem życia Europy Zachodniej. gdzie rośnie liczba muzułmanów na całym kontynencie, być może prognoza AIDe’emeh o wojnie domowej nie jest tak nieprawdopodobna, jak mogłoby się wydawać. Książka AlDe’emeh jest obecnie dostępna tylko w języku polskim.