Platforma Obywatelska w dniu 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej uruchomiła stronę internetową, na której drwi z Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza. Ale chyba nie na taką reakcję liczyli. Co zauważa nawet portal gazeta.pl.

„Dojdź do prawdy Jarosława Kaczyńskiego”, „Prezes PiS sugeruje, że wspierany komisją Macierewicza jest coraz bliżej prawdy w sprawie katastrofy prezydenckiego samolotu. Poznaj prawdę: – czytamy na stronie prawdakaczynskiego.pl, przygotowanej przez Platformę Obywatelską i uruchomionej w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Na stronie zamiast kursora widać głowę Jarosława Kaczyńskiego.

Po wejściu na stronę, gdy użytkownik próbuje nacisnąć guzik „Poznaj Prawdę”, ten przed nim ucieka. Po kilku chwilach strona przekierowuje na kanał Platformy Obywatelskiej w serwisie YouTube, do filmu „Smoleńsk-Teoria Wielkiego Wybuchu”.

Akcja PO spotkała się ogromną krytyką na Twitterze. Komentujący wytykali Platformie, że uruchomiła akcję w dzień 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej i zarzucali, że PO wykorzystuje tragedię do celów politycznych.

„Wspaniały przykład fatalnej polityki PR-owej i doboru osób do prowadzenia profili w mediach społecznościowych. A wystarczyło wziąć sobie dzisiaj wolne”.

„Żeby oficjalne konto największej partii opozycyjnej się tak kompromitowało? To jest naprawdę żałosne”.

„Bez przesady, dajmy sobie spokój z pogardą. Strona jest kiczowata, nie wierzę, żeby kogokolwiek przekonała”.

„A co to ma wspólnego ze słowami waszego przewodniczącego o dniu zadumy i refleksji? Wykorzystujecie tę tragedię politycznie jak wasi oponenci. Wyborcy was sprawiedliwie ocenią. Przy urnie”.

„ Akurat dzisiaj? Tracicie poziom coraz bardziej. Oby tak dalej, to PiS i z cztery kadencje porządzi”.

„Szczerze. Jesteście tak beznadziejni, jeżeli chodzi o PR, ze gdybyście byli jedyną partią startującą w wyborach to nie wygralibyście. Co chwilę strzelacie sobie w kolano. Prezes siedzi w fotelu i ma ubaw. Polska potrzebuje silnej opozycji. Jesteście dramatyczni”.

– czytamy komentarzem pod postem PO.

gw