Nauka trzeciego świata, to niekończące się źródło rozrywki. Tym razem „przełomowego” odkrycia dokonał naukowiec z Indii.

Profesor botaniki z Kerali w Indiach wzbudził kontrowersje, komentując, że kobiety, które ubierają się jak mężczyźni, w efekcie tego „rodzą osoby transpłciowe”. Rajith Kumar dokonał dziwacznych uwag podczas wykładu dla studentów w Kasaragod Kerala.

„Kobiety, które podobnie jak mężczyźni, noszą dżinsy i koszule oraz ubierają się jak mężczyźni, rodzą dzieci, które nazywane są osobami transpłciowymi. W Kerali jest ponad 600 000 osób transseksualnych” – powiedział, zwracając się do publiczności na wykładzie. Dodał także, że tylko te pary rodzą „dobre dzieci”, które „żyją swoim życiem jako mężczyźni i kobiety”. Powiedział również, że dzieci rodziców, którzy nie mają dobrego charakteru, okazują się być autystyczne i cierpią na porażenie mózgowe.

Nie po raz pierwszy uwagi profesora Kumara wywołały wielkie oburzenie. Wcześniej czynił obraźliwe uwagi wobec dziewcząt, w college’u dla kobiet w stolicy stanu Thiruvananthapuram.

Czytaj więcej >>