Znaleziono ciało zaginionego lekarza, który ostrzegł, że tegoroczna „katastrofalna” szczepionka przeciw grypie  jest odpowiedzialna za epidemię tej choroby. W styczniu dr Cunningham ostrzegał przed tegorocznymi szczepionkami przeciwko grypie.

Dr Timothy J. Cunningham, lat 35, prowadzący z Wydziału Zdrowia Ludności CDC, zaginął 12 lutego. Według policji w Atlancie, we wtorek wieczorem znaleziono jego ciało w rzece Chattahoochee. Autopsja potwierdziła, że ​​zwłoki należą do zaginionego lekarza. Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób ciało Cunninghama znalazło się w tym miejscu.

– Być może nigdy nie będziemy w stanie powiedzieć, w jaki sposób dostał się do rzeki – powiedział major Michael O’Connor podczas konferencji prasowej. – Może ktoś ujawni informacje, których wcześniej nie znaliśmy.

Główny lekarz rejonowy w hrabstwie Fulton, dr Jan Gorniak, powiedział w czwartek, że nie wyklucza się możliwości zamordowania doktora Cunninghama. Zaś policja czeka na kolejnych świadków, zanim zakończy śledztwo.

Cunningham,  ceniony epidemiolog, zniknął bez śladu po tym, jak opuścił pracę w połowie lutego, narzekając na złe samopoczucie.

Po tym, jak Cunningham nie zgłosił się do pracy i nie skontaktował się z rodziną przez dwa dni po jego zniknięciu, jego rodzice, Terrell i Tia-Juana Cunningham, pojechali do  do domu syna, aby sprawdzićco się stało. 14 lutego, para znalazła telefon, klucze, portfel, samochód i psa syna, jednak on zniknął bez śladu.

 

Zobacz również: