Dwaj pijani Polacy cudem uniknęli śmierci po tym, jak w czasie bójki wpadli na tory londyńskiego metra. Obserwowali to przerażeni pasażerowie oczekujących na linii Victoria.

Dwóch mężczyzn zostało zidentyfikowanych jako Bogusław R. (34 lata) i Przemysław Z. (26 lat). Zostali sfilmowani na peronie w Green Park przez trenera cheerleaderek o imieniu Autumn, który opowiedział o tym, co się stało.

– Byli naprawdę pijani i robili mnóstwo hałasu. Oni krzyczeli i śpiewali naprawdę głośno. Potem bili się coraz bliżej krawędzi peronu i w końcu spadli na tory. Jeden z nich utknął i wyglądało jakby zginął pod kołami. Trzech facetów wyciągnęło ich i tylko ta męska bluza spadła.

Świadkowie powiedzieli mediom, że obaj mężczyźni weszli potem do pociągu, który przez 15 minut stał na stacji, zanim przybyła policja i aresztowała Polaków.

Dyrektor Departamentu Transportu TfL Policja Steve Burton potępił mężczyzn za ich niebezpieczne działania, mówiąc: – Takie zachowanie było wyjątkowo niebezpieczne i nie tylko narażało życie tych mężczyzn na ryzyko, ale także innych na peronie, którzy próbowali im pomóc. Te nierozważne działania nie będą tolerowane, a policja podejmie odpowiednie kroki.

Obaj mężczyźni zostali oskarżeni o zagrażanie bezpieczeństwu pasażerów metra i zostali zwolnieni za kaucją. 19 kwietnia stanął przed Westminster Magistrates Court.