NIEMCY: Ma dwie żony i 13 dzieci! Utrzymują ich podatnicy

0

Oficjalnie poligamia jest zabroniona w Niemczech. Jednak  nie brakuje przykładów na takie związki. W bawarskim okręgu Neumarkt mieszka iracki uchodźca wraz z dwiema żonami i trzynastoma dziećmi, donosi portal informacyjny Nordbayern.

– Iracka rodzina przybyła z pierwszą falą uchodźców w 2015 roku i początkowo mieszkała ośrodku dla uchodźców – mówi kierownik ds. Imigracji okręgu, Lothar Kraus. W koncu Irakijczyk, jego dwie żony i trzynaście dzieci zostali zarejestrowani jako uchodźcy.

– To, że poligamiczne małżeństwa są zakazane na podstawie kodeksu cywilnego, a nawet karalne na podstawie kodeksu karnego w Niemczech, nie ma tu znaczenia – wyjaśnia szef agencji imigracyjnej. – Jeśli małżeństwa miały miejsce w krajach muzułmańskich, gdzie poligamia jest dozwolona zgodnie z obowiązującym tam prawem, to obie kobiety są również uważane za żony w Niemczech. Poligamiczne małżeństwo może być kontynuowane bez kary. Koran toleruje małżeństwa z maksymalnie czterema kobietami. Dlatego te małżeństwa są ważne w wielu krajach muzułmańskich – dodaje urzędnik mówi

W tej chwili rodzina mieszka w Bawarii na koszt niemieckich podatników.

ude

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ