To przerażający materiał z brutalnego ataku na człowieka leżącego na kolejowym peronie. Trwa policyjne polowanie na napastników ofiary.

Monitoring zarejestrował, jak kilku nastolatków kopie ponad 100 razy 49-letniego mężczyznę. Do brutalnego ataku doszło na stacji Metrolink w Chadderton. Napastnicy, to Azjaci w wieku od 15 do 18 lat.

Policja traktuje atak jako usiłowanie zabójstwa i twierdzi, że jest „niewiarygodny”, że ofiara przeżyła i teraz dochodzi do siebie w szpitalu. Jego męka zaczęła się, kiedy wyszedł z pociągu na przystanku Freehold około godziny 21.35 w czwartek, 8 marca.

Atak zakończył się, gdy zatrzymał się pociąg jadący w przeciwnym kierunku, a maszynista wraz z pasażerami pobiegł na pomóc. Manchester Police poinformowała: „Mężczyźni celowali w niewinnego człowieka bez wyraźnego powodu, poddali go trwałemu i brutalnemu atakowi, a materiał jest absolutnie szokujący. Jak ktokolwiek mógł kopnąć bezbronnego człowieka w głowę, gdy leżał nieprzytomny, jest prawie niewiarygodny, ale aby wracać trzy razy, by kontynuować atak, a następnie zostawić krwawiącego na platformie, jest to nie do pojęcia. Fakt, że ofiara nie tylko przeżyła, ale jest na dobrej drodze do odzyskania zdrowia, jest niesamowity (…) Wiemy, że ostatnio odnotowano wzrost liczby przypadków przestępstw i aspołecznych zachowań w rejonie Oldham. Jest to coś, z czym próbukemy walczyć, ale zakres tego ataku i poziomu użytej siły był bezkrytyczny i bezmyślny”.