Zarzucono im seks przedmałżeński. Zobacz jak okrutnie ich potraktowano (FILM)

0

 

W Internecie pojawiło się wideo, którym na grupy ludzi z wioski w Indonezji, wyciąga młodego mężczyznę i dziewczynę z domu,  a następnie wylewa na ich głowy ścieki. To publiczne upokorzenie miało miejsce 7 marca w indonezyjskiej prowincji Aceh.
Obie ofiary oskarżono o seks, pomimo tego, że są niezamężne, co jest zabronione przez prawo szariatu, który jest bezwzględnie egzekwowany w Aceh, na wyspie Sumatra.
Oficjalnie za egzekwowanie tych praw w regionie jest odpowiedzialna policja moralności, zwana Wilayatul Hisbah, ale często cywile biorą to na siebie.
Kilku mężczyzn używało smartfonów, aby sfilmować publiczne upokorzenie, które miało miejsce w wiosce Kayee Lee. Na filmie widać młodego mężczyznę w dżinsach i brązowej koszulce, siedzącego przed odpływem kanalizacyjnym z pochyloną głową. Obok niego siedzi młoda kobieta w chuście i ściska różową torbę. Tłum poniża dwie ofiary.

– To, co zrobiłeś, jest przeciwko islamowi! To powinno być dla ciebie lekcją! – krzyczą.
Następnie jeden z młodych mężczyzn wylewa wiadro ścieków na parę.
Kiedy kilka minut później policja pojawiła się na miejscu zdarzenia, pozwala młodej parze umyć się w pobliskim strumieniu, a następnie zabiera ich na posterunek policji, gdzie mieści się policja moralności.
Zapytany przez lokalną prasę szef policji Nazarul Fitra, powiedział, że dziewczyna, która ma 18 lat, poszła do domu swojego chłopaka, który był sam w domu. Sąsiedzi sądzili, że prawdopodobnie uprawiają seks pozamałżeństwem i wypędziła ich z domu.
Szef policji powiedział, że para została zabrana do głównej siedziby policji moralności, która przeprowadzi dochodzenie w celu ustalenia, czy popełnili oni przestępstwo „rozwiązłości”. W prowincji Aceh zbrodnia ta (znana jako khalwat) podlega karze za 100 batów za i grzywnę w wysokości 150 gramów złota lub, jeśli skazany nie ma czym zapłacić, to trafia na 15 miesięcy do więzieniu.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ