Polak nękał holenderską modelkę

2

Policjanci z Poddębic dzięki współpracy z holenderską policją z Eidhoven zatrzymali 27–letniego mężczyznę, który za pośrednictwem internetu nękał modelkę. Grozi za to kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Jak poinformowała oficer prasowa poddębickiej policji Sylwia Kaźmierczak, w poniedziałek i wtorek do Poddębic przyjechali funkcjonariusze z Holandii, którzy prowadzili śledztwo w sprawie nękania przez internet holenderskiej modelki. Wszystkie ślady prowadziły do powiatu poddębickiego. Okazało się, iż polski obywatel nękał kobietę za pośrednictwem Internetu.

Stalkerem okazał się 27–letni mieszkaniec powiatu. Został zatrzymany na podstawie Europejskiej Dyrektywy dotyczącej Europejskiego Nakazu Dochodzeniowego (END). Prokuratura Rejonowa w Poddębicach zastosowała wobec niego wolnościowy środek zapobiegawczy. Mężczyzna ma zakaz kontaktu przez internet z modelką, zakaz opuszczania kraju i dozór policyjny.

W trakcie wizyty poddębiccy funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego podzielili się z mundurowymi z Eidhoven swoimi doświadczeniami dotyczącymi policyjnych metod i technik wykorzystywanych do wykrywania sprawców przestępstw internetowych. Ponadto kryminalni z Holandii zapowiedzieli wdrożyć zaobserwowane w Polsce metody w trakcie szkoleń oraz kursów w swoim kraju.

KWP Łódź/pes

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ