Dzięki horrorowi „To” klauny przeżywają renesans popularności. Przebieranie się za klauna to już szersze zjawisko. Od kilku lat od USA po Skandynawię przebrani za klaunów ludzie straszą przechodniów, stają przy drogach, wywołując ataki paniki u kierowców lub nocą przechadzają się przez miasta. Z całego świata napływają doniesienia o atakach postaci przebranych za klaunów, a żarty mylą się z prawdziwymi zagrożeniami. Moda ta dotarła też do Polski. Klaun z Koszalina, który nazywa siebie Tommy Murderer, ma swój profil w Instagramie, jego tajemnicze publikacje, których jest zaledwie kilka, są niezwykle popularne w sieci. Tommy Murderer ma prawie 100 tysięcy fanów.

Klaun ma też konto na YouTube, opatrzone cytatem z Biblii: „Nie czynię bowiem dobra, którego chce, ale czynię to zło, którego nie chcę” (Rz 7, 19). Na kanale jest tylko jedno krótkie wideo. Filmik zatytułowany „Polowanie” przedstawia przebranego osobnika, trzymającego na ręku przeraźliwie krzyczące niemowlę.

Mieszkańcy Koszalina zaczęli informować w Internecie o przebranym za klauna mężczyźnie, grasującym w lesie, w okolicach szpitala. Tajemnicza postać ukazała się ponownie, na przystani w Jamnie. Przypadkowy przechodzień wykonał nocą zdjęcie, na którym budząca grozę postać moczy nogi w lodowatej wodzie. Wielu internautów potraktowało to jako żart, ale nie brakuje również osób zaniepokojonych sytuacją.