fot. Policja
35-letnia matka miała zgwałcić córkę i próbowała ją zabić. Kilkakrotnie dźgnęła ją nożem. Na miejsce przyjechali policjanci zaalarmowani przez sąsiadów
Zarzut usiłowania zabójstwa i zgwałcenia swojej 12-letniej córki usłyszała w poniedziałek mieszkanka Zamościa. Na razie trafiła do Szpitala Psychiatrycznego w Radecznicy.
Jak informuje Dziennik Wschodni, do tragedii doszło w niedzielę 11 marca. W jednym z  mieszkań na zamojskim osiedlu policjanci odnaleźli zakrwawione dziecko. Dziewczynkę w stanie krytycznym przewieziono do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej przebywa tam do dziś.
Jej matka w trakcie zdarzenia była w domu sama z córką, bo ojciec 12-latki pracuje za granicą. Do kraju wrócił dopiero po wydarzeniach feralnej niedzieli.
Kobieta usłyszała dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy usiłowania zabójstwa swojej córki, w wyniku czego dziecko doznało choroby realnie zagrażającej życiu. Drugi zarzut dotyczy tego, że używając przemocy i przytrzymując dziewczynkę doprowadziła ją do obcowania płciowego.
Kobieta nie przyznała się do tych czynów. Sąd Rejonowy w Zamościu zdecydował o tymczasowym aresztowaniu kobiety. Śledczy mają uzasadnione wątpliwości, co do poczytalności kobiety. Dlatego najbliższe trzy miesiące aresztowana spędzi na oddziale psychiatrii sądowej w Krakowie.
Źródło: Dziennik Wschodni