POLKOWICE: Dwóch Polaków gwałciło, czterech Ukraińców patrzyło

0

Prokuratura Rejonowa w Lubinie prowadzi śledztwo w sprawie gwałtu zbiorowego, do którego miło dojść w nocy z 10 na 11 marca w Biedrzychowej pod Polkowicami – pisze ”Gazeta Wrocławska”. Ofiara to młoda kobieta. W sprawie zatrzymano sześciu mężczyzn.

Według doniesień lokalnych mediów, do zdarzenia miało dojść w jednym z prywatnych mieszkań w Biedrzychowej. Zatrzymanie sześciu mężczyzn nastąpiło kilka minut po gwałcie.

Według naszych ustaleń 20-latka została podstępnie zwabiona przez kolegę, którego dobrze znała. A on ją zgwałcił pierwszy, drugiego gwałciciela  też znała.

– Po zgłoszeniu przestępstwa policjanci Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach natychmiast przystąpili do działań – powiedział ”Gazecie Wrocławskiej” st. sierż. Przemysław Rybikowski po oficera prasowego polkowickiej policji.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na tymczasowe aresztowanie dwóch sprawców. Gdy dwaj mężczyźni gwałcili kobietę, czterech innych nie reagowało. Prokuratury Okręgowej w Legnicy postawiła im zarzuty nieudzielenia pomocy pokrzywdzonej kobiecie w sytuacji kiedy znajdowała się ona w bezpośrednim niebezpieczeństwie utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu.

Oskarżeni o zbiorowy gwałt to Polacy. Wśród osób oskarżonych o nieudzielenie pomocy kobiecie są obywatele Ukrainy.

źródło: Radio Zet

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ