CBOS zbadał jakie narody Polacy lubią najbardziej, a za którymi nie przepadają. Okazało się, że najbardziej lubimy Czechów i Włochów, a najmniej Romów i Arabów.

Z badania CBOS wynika, że najbardziej lubimy Czechów, Włochów, Amerykanów, Anglików, Słowaków oraz Węgrów. Deklaruje to ponad dwie piąte ankietowanych (od 42 proc. do 44 proc.).

ZOBACZ!  Marcin Najman zawalczy ze znanym dziennikarzem? Jest oficjalne wyzwanie!

Najmniejszą sympatią darzymy Arabów, Romów, Rosjan i Serbów. Co ciekawe, tylko 21 proc. ankietowanych zaznaczyło, że lubi Wietnamczyków. Tyle samo, co Białorusinów.

Zastanawiający jest fakt, że w stosunku do identycznych zeszłorocznych badań, obecnie odnotowano pogorszenie nastawienia do praktycznie wszystkich nacji uwzględnionych w sondażu. Aktualne nastawienie Polaków do Ukraińców i Niemców jest najgorsze od około 10 lat.

ZOBACZ!  Policja apeluje do seniorów. Ostrzeż swoich bliskich, bezwzględni oszuści znów grasują

Na tle europejskich krajów nie wypadamy jednak szczególnie źle, bowiem np. w Wielkiej Brytanii już w 2014 r. tylko dwie nacje cieszyły się sympatią 40 proc. ankietowanych. Najmniej lubiane narodowości przez Brytyjczyków to Rosjanie i obywatele Korei Północnej – informuje Telegraph.

Źródło: Radio Zet

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ