Nożownik zaatakował młodą parę podczas ceremonii ślubnej w Rybniku. Mężczyzna zaatakował nowożeńców nożem. Zadał im ciosy po czym próbował uciec. Napastnik został niemal zlinczowany przez gości weselnych.

Policjanci wstępnie podejrzewają, że podstawą ataku była zazdrość, szczegółowe okoliczności będą jednak wyjaśniane.

Rybnicka policja zatrzymała 23-latka, który w sobotę po południu, podczas uroczystości ślubnej, zranił parę młodą. Obrażenia poszkodowanych najprawdopodobniej nie zagrażają ich życiu. Napastnik zaczął uciekać, ale ruszyli za nim goście weselni, i dopędzili go na ulicy. Rozprawiono się z nim, zanim przybyła policja

Jak poinformowała PAP rzeczniczka śląskiej policji podinspektor Aleksandra Nowara, atak miał miejsce w Centrum Chrześcijańskim „Winnica” w Rybniku, podczas ceremonii zaślubin. Centrum Chrześcijańskie „Winnica” prowadzi Kościół Boży w Chrystusie należący do rodziny kościołów protestanckich.

– Około godziny 17 wtargnął tam mężczyzna i ranił dwie osoby – parę młodą, zadając obrażenia niezagrażające życiu, najprawdopodobniej powodując uraz szyi i barku. Zatrzymany przez policjantów mężczyzna był trzeźwy, jednak miał zostać jeszcze poddany badaniom pod kątem innych środków – poinformowała Nowara.

Kobieta doznała drobnych urazów, mężczyzna nieco poważniejszych; rozważano jeszcze możliwość, aby ceremonię jeszcze w sobotę dokończyć – zasygnalizowała funkcjonariuszka.

Poszkodowani znają  napastnika, już wcześniej groził pannie młodej, że nie dopuści do jej ślubu. Była z tym na policji dwa razy, ale nie przyjęto jej zgłoszenia.

DZ/edu