POLSKA ŻEGLUGA MORSKA: Za publiczne pieniądze kupowali stringi, cygara i brylanty. Roztrwonili 300 milion euro

2

Jak pisze dziś Gazeta Polska Codziennie,  Grupa Polska Żegluga Morska została doprowadzona na skraj bankructwa, a z jej kont zniknęło 300 mln euro. Według Pawła Brzezickiego, komisarza w PŻM: „Biżuteria za 100 tys. dol., cygara za 40 tys. i ekskluzywna damska bielizna. Takie rzeczy były kupowane za pomocą kart kredytowych przez pracowników spółki wchodzącej w skład Grupy Polska Żegluga Morska”.  Brzezicki twierdzi, że za rządów PO-PSL grupa została doprowadzona na skraj bankructwa, a z jej kont zniknęło 300 mln euro – czytamy w dzienniku.

Jak ustaliła GPC chodzi o wydatki w spółce Polsteam, wchodzącej w skład grupy PŻM, zajmującej się w Stanach Zjednoczonych m.in. pozyskiwaniem kontrahentów. Te szokujące wydatki zostały wykryte podczas jednej z kontroli, które od ubiegłego roku prowadzone są w Grupie. Kontrola dotyczyła lat 2004-2016.

– Przerażająca jest skala, bo kwestionujemy 90 proc. wydatków opłaconych kartami służbowymi – mówi cytowany przez dziennik Robert Dąbrowski, szef działu kontroli wewnętrznej w Grupie PŻM.

Jak informuje dziennik, komisarz Paweł Brzezicki w sprawie „wyrządzenia szkód w wielkich rozmiarach” w Grupie PŻM poinformował już organa ścigania. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Krajowa.

eps/GPC

2 KOMENTARZE

  1. PŻM pod rzadami PO mial byc TRWALE NIERENTOWNY jak PLL LOT …. a potem sprzedany za grosze…. TEN SAM SCENARIUSZ , bo CI SAMI LUDZIE !!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ