SZWECJA: Mówi, że zgwałcił gdy spał, więc jest niewinny

0

59-letni mężczyzna z Bliskiego Wschodu zgwałcił śpiącą, młodą kobietę podczas imprezy w Malmö. Sąd rejonowy nie uwierzył jednak, że zrobił to nieświadomie, podczas snu.

Przestępstwo miało miejsce, gdy 59-latek uczestniczył w imprezie z grupą młodych osób na Lönngatan w Malmö.

Kobieta wypiła tyle alkoholu, że straciła przytomność, wówczas starszy mężczyzna, który przyjechał z Iranu, zgwałcił ją analnie i dopochwowo.

Gdy następnego dnia kobieta zdała sobie sprawę, co się stało, poszła do szpitala na obdukcję i zgłosiła gwałt na policję.

Podczas składania zeznań na policji 59-latek twierdził, że kobieta wymyśliła wszystko, aby dostać od niego pieniądze. Kiedy jednak dowiedział się, że śledczy znaleźli ślady jego spermy, to wymyślił natychmiast inną teorię.

– Mogłem uprawiać z nią seks przez sen, nieświadomy tego – powiedział podczas procesu.

Sąd Rejonowy w Malmö stwierdził jednak, że to „absurdalne”. Gdyż 59-letni mężczyzna we śnie poszedł do innego pokoju, gdzie kobieta spał na kanapie, zdjął z niej koc, ściągnął z niej spodnie i majtki, odbył dwa stosunki płciowe, ubrał swoją ofiarę i wrócił do drugiego pokoju i położył się do łóżka.

Człowiek, ten jest już obywatelem Szwecji, a zatem nie może zostać wydalony z kraju. Skazano go na dwa lata więzienia za gwałt. Zapłaci 100 000 euro odszkodowania ofierze.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ