Dopłacają mężczyznom, aby mieli po dwie żony

0

Starając się zmniejszyć liczbę niezamężnych kobiet, władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich postanowiły przyznać dodatki mieszkaniowe dla tych mężczyzn, którzy chcą mieć drugie żony, ale nie stać ich na drugie mieszkanie.

Minister ds. Rozwoju Infrastruktury Zjednoczonych Emiratów Arabskich, dr Abdullah Belhaif Al Nuaimi, ogłosił na posiedzeniu federalnej rady narodowej, że rząd postanowił zapewnić mężczyznom dotacje mieszkaniowe na drugie żony. Wcześniej proponowano, że drugim małżonkom należy zapewnić w domu, w którym mieszka pierwsza żona. Zostało to jednak odrzucone, jako nieuczciwe i „nierozsądne”, przez ministra Rozwoju Infrastruktury, cytowanego przez lokalny dziennik Khaleej Times.

Oczekuje się, że wprowadzone środki doprowadzą do małżeństwa z kobietami tych mężczyzn, którzy mieli wątpliwości w tej sprawie ze względu na wysokie koszty mieszkaniowe. Brak drugiej żony skutkuje dużą liczbą niezamężnych kobiet i „osłabieniem struktury społecznej „.

Ruch ten znalazł poparcie społeczne. Porozumienie to będzie częścią istniejącego programu mieszkaniowego, który udziela pożyczek i dotacji dla rodzin z Emiratów. Takie dodatki zostały już przewidziane dla pierwszych żon.

Podczas gdy obecna pozycja kobiet w społeczeństwach arabskich była krytykowana przez działaczy praw człowieka, władze lokalne poczyniły kilka kroków, aby zliberalizować sytuację w ciągu ostatniego roku. W 2017 roku Arabia Saudyjska przyznała kobietom prawo do prowadzenia pojazdów, a także wpuszcza je na areny sportowe , a Zjednoczone Emiraty Arabskie zwiększyły wymiar urlopów macierzyńskich dla pracownic z sektora publicznego.

mak

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ