Starzy ludzie zostali wyrzuceni z domu opieki w Sztokholmie! Władze przekształcą go w mieszkania dla migrantów

1
Wikimedia Commons. Autor: Holger Ellgaard.
Już od 1895 roku zabytkowy dwór w Gamla Tyresövägen w południowym Sztokholmie pełnił funkcję domu spokojnej starości o nazwie „Dom dla osób starszych”. Ale teraz to już koniec. Politycy ze Sztokholmu postanowili, że obiekt ma być zamienione na mieszkania dla nowo przybyłych azylantów, a nazwa powinna zostać zmieniona na „Nowy dom”.
– Zapotrzebowanie na mieszkania tymczasowe dla migrantów jest ogromny i stale poszukuje się budynków, które mogą stanowić dla nich tymczasowe mieszkania, a teraz stało się to konieczne aby do celów przystosować ten budynek – powiedziała Anna Mølgård, koordynator mieszkań dla migrantów, dla stockholmdirekt.
Jej zdaniem ​​nieruchomość ta nie jest już odpowiednia dla osób starszych. Dlatego pokoje zostaną przekształcone w mieszkania dla imigrantów.
Będzie to tak zwany „dom tranzytowy”, ponieważ intencja jest, aby migranci ostatecznie przenieśli się do innych domów.
Jednak W Sztokholmie nawet osoby, które są w kolejce mieszkaniowej od 10 do 20 lat, mają duże trudności z uzyskaniem mieszkania. Ceny najmu mieszkań są również zdecydowanie najwyższe w kraju i nie są realną alternatywą ekonomiczną dla większości migrantów, z których tylko połowa pracuje i to po dziesięciu latach pobytu w Szwecji. W Sztokholmie każdego roku tysiące migrantów otrzymuje zezwolenie na pobyt i dostają „domy tranzytowe”.
Nie jest jasne, gdzie trafią starzy ludzie, którzy musieli opuścić dom spokojnej starości w Gamla Tyresövägen.
sve

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ