Syryjski uchodźca, przebywający w Niemczech, za pomocą Facebook przesłał na żywo film, na którym zabija swoją żonę. Morderstwo to miało być przesłaniem dla wszystkich kobiet.
Incydent miał w piątek miejsce, w mieście Mühlacker w Badenii-Wirtembergii. Abu Marwan pojawił się w transmisji na Facebooku, dysząc i krwawiąc. Obok niego był syn.
 Abu Marwana (41 lat), zabił swoją żonę (37 lat), dźgając ją czterech do pięciu razy w szyję, a następnie uciekł z jednym z swoich dzieci.

Policja i prokuratorzy w Karlsruhe aresztowali zabójcę, wkrótce po jego ucieczce z miejsca zbrodni.
We wspólnym oświadczeniu śledczy stwierdzili, że małoletnia córka pary nadal przebywała w mieszkaniu, i poinformowała policję o przestępstwie, które miało miejsce około godziny 16:30 po południu.
Niemieckie gazety podają, że Abu Marwan był po rozwodzie ze swoją żoną, która otrzymała opiekę nad trójką dzieci.
Mężczyzna twierdził, że ofiara wyrzuciła go z domu, gdy próbował ją odwiedzić, aby rozwiązać konflikt miedzy nimi i ponownie połączyć rodzinę.
Próbując usprawiedliwić zbrodnię, Abu Marwan powiedział, że jego działania były wiadomością dla wszystkich kobiet, które irytują swoich mężów mówiąc: „ Koniec z naszym związkiem . Mężczyzna i jego syn zachęcali widzów do udostępniania się wideo.
Al Arabiya

Zobacz również: