Żydowski polityk wezwał do zaprzestania negocjacji z Polską

0
fot. YouTube

Szef opozycyjnej partii Jest Przyszłość (Jesz Atid) Jair Lapid wezwał premiera Izraela Benjamina Netanjahu do „natychmiastowego zaprzestania negocjacji z Polską oraz odwołania izraelskiego ambasadora” z Warszawy – podał dziennik „The Jerusalem Post”.

Według portalu to „odpowiedź na pozew”, jaki złożyła do sądu przeciw argentyńskiemu dziennikowi internetowemu Pagina12 Reduta Dobrego Imienia (RDI). „The Jerusalem Post” zaznacza, że „argentyńska gazeta stała się pierwszym celem kontrowersyjnego nowego ustawodawstwa (…)” o IPN.

RDI „nie poruszyła kwestii, czy prawo może być stosowane z mocą wsteczną, by obejmowało artykuł opublikowany przed wejściem legislacji w życie” – czytamy na portalu jerozolimskiego dziennika. – podaje onet.pl.

„W poniedziałek polski ambasador w Izraelu Jacek Chodorowicz powiedział komisji Knesetu, że nowa prawo nie będzie egzekwowane w najbliższej przyszłości” – odnotowuje izraelska gazeta.

Reduta Dobrego Imienia poinformowała w piątek o złożeniu do Sądu Okręgowego w Warszawie pozwu przeciwko argentyńskiemu dziennikowi internetowemu Pagina12, wykorzystując nowelę ustawy o IPN. Redakcja dziennika Pagina12 w artykule o zbrodni w Jedwabnem wykorzystała zdjęcie pomordowanych polskich żołnierzy podziemia niepodległościowego – podkreślono na stronie internetowej RDI.

„Połączenie tych dwóch wątków: informacji o zbrodni na Żydach w Jedwabnem w czasie okupacji niemieckiej oraz przedstawienie poległych żołnierzy podziemia niepodległościowego jest manipulacją, działaniem na szkodę narodu polskiego i naruszeniem dobrego imienia polskich żołnierzy. To celowe nadużycie, które ma potwierdzić i utwierdzić w czytelnikach polski antysemityzm” – oświadczyła RDI.

Źródło: Onet.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ