USA: Prawo pozwala pedofilom żenić się z dziećmi

0

Ustawodawcy z Kentucky uniemożliwi zmianę ustawy umożliwiającej pedofilom poślubienie dziewczynek, które zostały zapłodnione w wyniku gwałtu.

Insiderlouisville.com donosi: senator Julie Raque Adams, w pierwszym dniu tegorocznej sesji Zgromadzenia Ogólnego w Kentucky, złożył wniosek zmiany ustawy, która zakazywałby poślubiania osób poniżej 17 roku życia. Jednak poprawka została w ostatniej chwili odrzucona z powodu sprzeciwu  Family Foundation of Kentucky, co oznacza, że ​​pedofile nadal mogą żenić się z dziećmi.

Zgodnie z obecnie obowiązującym prawem w Kentucky, 16 i 17-latkowie mogą wziąć ślub za zgodą rodziców, a dziewczynki w nawet poniżej 16 roku życia  mogą wyjść za mąż, o ile są w ciąży i poślubią ojca dziecka. Podobnie, chłopiec w każdym wieku – zgodnie z obowiązującym prawem – może poślubić kobietę, którą zapłodni.

W Kentucky ponad 10 000 dzieci wzięło ślub w latach 2000-2015, wynika z danych Centrum Sprawiedliwości Tahirih.

Senator Adams wyraził  tweetem rozczarowanie decyzją Zgromadznei Ogólnego Kentacky „Jestem rozczarowana (…) Obrzydliwe jest to, że organizacje lobbingowe maja wpływ na poślubianie dzieci przez dorosłych. Mamy dowody na to, że rodzice uzależnieni, agresywni, zaniedbujący dzieci popychają swoje dzieci w ramiona pedofilów. Przerażający”.

Adams dodała, że ​​ona i inni ustawodawcy pracują teraz nad kompromisową ustawą, która, jak ma nadzieję, zaspokoi obawy przeciwników, ale dodała, że ​​problem polega na tym, że „wiele razy rodzice są problemem”.

mak

 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ