Rzeżba goryla kojarzyła im się z rasizmem, więc ją usunęli

0

Pomnik goryla, główna atrakcja dla dzieci, na placu zabaw Parku Miejskiego na Korsyce, został usunięty przez miasto.

Rzecznik miasta powiedział, że niektórzy członkowie społeczności uznali, że rzeźba jest „niewrażliwa rasowo” i poprosili o usunięcie jej z parku.

– Możemy to zrozumieć, ponieważ mamy obowiązek wysłuchiwać wszystkich naszych obywateli, aby ustalić, co jest obraźliwe, a co nie, zwłaszcza w miejscach publicznych – powiedział Don Denbow, burmistrz Korsyki.

Denbow zauważył wzrost skarg na rzeźbę goryla w ostatnich tygodniach. Dlatego zdecydowano, o konieczne jest usunięcie.

Goryl był częścią zabawnego motywu cyrkowego i stał w parku przez 19 lat. Znajdował się w klatce, ponieważ nie był wzmocniony i mógł się przewrócić, gdyby dzieci wspięły się na niego.

Po jego usunięciu jeden z mieszkańców rozpoczął protest. Ma zamiar siedzieć w klatce, dopóki goryl nie wróci.

Burmistrz Denbow powiedział, że jest otwarty na powrót goryla „w takiej czy innej formie” po protestach mieszkańców po jego usunięciu.

Na Facebooku pojawił się strona o nazwie „In Memory Of Dobby”. Fani dzielili się wspomnieniami o gorylu, a także zamieszczają jego zdjęcia.

Burmistrz Korsyki, Don Denbow stwierdził, że miasto doceniło integralność z miastem wizerunku goryla i ustalono, że z pewnymi zmianami można go ponownie umieścić w parku, aby dzieci. Jednak miasto usunie klatkę. Prawdopodobnie nastąpi to w ciągu tygodnia.

Pewnie pomalują go na biało i nie będzie problemu?

źródło

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ