Pozwą Czarzastego, Senyszyn i Szumlewicza za „szarganie pamięci Żołnierzy Wyklętych”

0
– Fundacja „Łączka” zamierza pozwać co najmniej trzy osoby, które w związku z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych nazwały naszych polskich żołnierzy bandytami, zbrodniarzami, gwałcicielami. Padły różne epitety. Naszym zdaniem to niedopuszczalne” – powiedział w sobotę w rozmowie z prezes Fundacji „Łączka” Tadeusz Płużański. Chodzi o wypowiedzi szefa SLD Włodzimierza Czarzastego. Joanny Senyszyn (SLD) i dziennikarza Piotra Szumlewicza.
 Włodzimierz Czarzasty na konferencji prasowej w Kielcach powiedział 1 marca: – SLD jest jedyną formacją w Polsce, która o Żołnierzach Wyklętych będzie mówiła, że byli wśród nich ludzie uczciwi walczący o swoją godność, o swoją wizję kraju. Ale były też świnie, mordercy, złodzieje i gwałciciele. Byli ludzie, którzy zabili 187 dzieci. Dlatego żaden PiS, żadna manipulacja przy historii nie zdejmą tego jarzma Żołnierzy Wyklętych – dodał Czarzasty.
Joanna Senyszyn na Twitterze napisała z kolei 1 marca: „Mija dzień honorowania bandytów, którzy mordowali ludność cywilną, w tym dzieci. Dla dodatkowego uczczenia słusznie wyklętych rząd podjął dziś decyzję o umożliwieniu degradacji gen. Jaruzelskiego. Dużo będzie do likwidacji i odwracania„.
 Z kolei Piotr Szumlewicz pisał tamtego dnia na Twitterze: „Dzisiaj Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętamy, że Bury, Ogień, Łupaszka to zbrodniarze, którzy haniebnie zapisali się w historii kraju. Warto natomiast w tym dniu przypomnieć o tysiącach cywilów bestialsko wymordowanych przez wyklętych
Źródło: PAP

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ