Rodzina chciała zabić 10-latkę a potem popełnić zbiorowe samobójstwo bo szantażowała ich sąsiadka

0

Dramatyczne zdarzenia rozegrały się pod koniec stycznia w Rawiczu (województwo wielkopolskie), ale dopiero teraz informacja o nich dotarła do mediów.  49-letnia mieszkanka Rawicza (wielkopolskie), przy pomocy starszego syna usiłowała zabić 10-letnią córkę. Następnie, oboje wraz z synem mieli popełnić samobójstwo. Powodem tego dramatycznego kroku miał być szantaż ze strony sąsiadki, która żądała pieniędzy.

Jak tłumaczył PAP w piątek rzecznik wielkopolskiej policji  Andrzej Borowiak, śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Pod koniec stycznia policjanci z Rawicza zostali poinformowani, że jedna z mieszkanek miasta przez wiele miesięcy szantażowała swoich sąsiadów. Te wymuszenia były na tyle skuteczne, że zostały jej przekazane znaczące sumy pieniędzy – mówił Borowiak.

W pewnym momencie, 45-latka zaczęła również grozić sąsiadce, że jeśli nie otrzyma pieniędzy, „zrobi krzywdę” jej 10-letniej córce.

Matka wraz z synem byli już na tyle zdesperowani, że uznali, iż jedynym wyjściem będzie tzw. rozszerzone samobójstwo, czyli chcieli najpierw pozbawić życia 10-letnią dziewczynę, a następnie sami planowali popełnić samobójstwo – podkreślił Borowiak.

Po próbie usiłowania zabójstwa, dziewczynka trafiła do rawickiego szpitala. Obecnie – jak podkreślił Borowiak – 10-latka jest już bezpieczna.

45-letnia szantażystka została aresztowana pod zarzutem wymuszenia; odmówiła składania wyjaśnień.

Aresztowana została także 49-latka i jej dorosły syn, którzy usłyszeli zarzut usiłowania zabójstwa. Za ten czyn grozi im nawet dożywocie.

Sprawę opisał w piątek lokalny portal Rawicz24.pl. Według ustaleń portalu rawicz24.pl obie kobiety mieszkały naprzeciwko siebie w jednej kamienicy i przyjaźniły się od kilku lat. Bardziej rozmowni mieszkańcy ze wspomnianego budynku podkreślają, że są „w ciężkim szoku” i przyznają, że nie wiedzieli, co się działo u sąsiadów. – Z grubsza mówiąc – normalne rodziny – dodaje anonimowo jedna z lokatorek kamienicy.

źródło: PAP/rawicz24.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ