Były minister obrony Kanady Paul Hellyer twierdzi, że tzw. iluminaci kontrolują świat i ukrywają informacje na temat swojej działalności przed opinią publiczną.

Hellyer, który nadzorował kanadyjskie siły obronne w latach 60., twierdzi, że iluminaci dysponują technologią odwracania zmian klimatycznych, ale chcą utrzymać to w tajemnicy, aby pomóc przemysłowi naftowemu. Mówi, że istnieje „mała kabała” ludzi zarabiających biliony dolarów na przemyśle naftowym.

Były minister twierdzi, że skorumpowani przywódcy państw prowadzą niepotrzebne wojny i koncentrują się na zyskach. Według niego Stany Zjednoczone rozwinęły „egzotyczne formy energii” w „korporacji z przybyszami z innych planet”. Miało to nastąpić około 10 lat temu, ale „kabała” utrzymuje tę technologię w tajemnicy, ponieważ jej członkowie zarabiają na ropie.

Hellyer jest prawdopodobnie najwyższym rangą urzędnikiem państwowym, który wierzy w teorię spiskową, która twierdzi, że niewielka grupa światowej elity kontroluje wszystkie istotne sprawy i gospodarkę na świecie.

Jak podaje  Mail Online: „Hellyer powiedział uważa, że ​​światowa elita ma technologię, która jest w stanie odwrócić skutki zmian klimatu, ale powstrzymuje się z jej ujawnieniem. Na pytanie, dlaczego, Hellyer odpowiedział, że iluminaci chcą w ten sposób pomóc branży naftowej”.

Iluminaci to grupa, która – według teorii spiskowych – utrzymuje kontrolę nad światową gospodarką, a jej członkowie wywodzą się ze świata polityki, biznesu i rozrywki.

Według Hellyera wielu iluminatów ma wpływ na przemysł naftowy finansowo.

– Udało im się utrzymać tę technologię w tajemnicy, dopóki nie będą w stanie zarobić bilionów na aktywach naftowych, jakie mają – powiedział Hellyer. – I to się nie zmieni, dopóki setki tysięcy ludzi nie połączą się i nie powiedzą „dość”, aby uratować świat dla kolejnych pokoleń, zamiast podsycać kolejne wojny.

 ose