Malezyjska gazeta opublikowała listę zachowań, które wskazują na  homoseksualizm. Jest wśród nich chodzenie na siłownię i noszenie brody,
Lista pomocna przy rozpoznawaniu  członków społeczności LGBT, została opublikowana w malezyjskim dzienniku Sinar Harian, obok wypowiedzi  o islamskiego duchownego Hanafiaha Malika, który ubolewa nad wzrostem homoseksualizmu, który wielu muzułmanów uważa za grzech
„Lubią chodzić na siłownię, ale nie dla ćwiczeń, tylko aby oglądać innych” –  czytamy w jednym z punktów, autor  dodaje, że geje mają upodobanie do noszenia brody i markowych ubrań, a ich oczy rozjaśniają się, kiedy widzą przystojnego mężczyznę, „tak jakby widzieli apetyczny  kawałek wołowiny”.
Przytulanie, trzymanie się za ręce, bycie samotną i dyskredytowanie  mężczyzn- oznacza, że ​​kobieta jest lesbijką.
Homoseksualizm jest nielegalny w muzułmańskiej większości Malezji z powodu brytyjskiego prawa z czasów kolonialnych i może być karany nawet do 20 lat więzienia. Osoby LGBT, wraz z liberalnymi i szyickimi muzułmanami, są postrzegane jako zagrożenie przez sunnickich konserwatystów Malezji, takich jak Hanafiah Malik, który powiedział gazecie, że istnieje pilna potrzeba powstrzymania „wzrostu homoseksualizmu”.
Jednak artykuł Sinar Harian nie przez wszystkich był przyjęty ze zrozumieniem. Arwind Kumar, jedna z największych gwiazd mediów społecznościowych Malezji, odniósł się do artykułu na YouTube.
„Znam wielu duchownych, znam wielu naprawdę, naprawdę religijnych ludzi, którzy uwielbiają nosić brody. Czy próbujesz powiedzieć, że są gejami? Tak głupi jest ten cały artykuł. Jeśli naprawdę chcesz kształcić społeczeństwo, wytłumacz im cechy pedofila, molestującego, mordercy, porywacza, ludzi, którzy naprawdę zagrażają życiu innych. Jak do diabła homoseksualista naraża twojemu życiu?” -pytał Kumar.

ere