71-letnia kobieta nazwała na Facebooku tak zwane „dzieci bez opieki” „dziećmi z brodą”.  Teraz została skazana za nienawiść na tel rasowym.

Kobieta, która mieszka w Borås, dodała wpis na facebookowej stronie Szwedzkich Demokratów. Post, który otrzymał ponad 2000 komentarzy i został udostępniony prawie 600 razy.

„Nie mają problemu z dotykaniem kobiet, ponieważ chcą zgwałcić każdą kobietę, którą widzą, biją pracowników i niszczą schroniska, a my jesteśmy zastraszani przez te 30-letnie dzieci z brodą”.

Podczas rozprawy kobieta oświadczyła, że ​​przeczytała wiele artykułów o tak zwanych „dzieciach bez opieki”, które spaliły ośrodki dla uchodźców, zgwałciły kobiety, a następnie odmówiły ustalenia medycznie swojego wieku, aby uniknąć skazania, jako dorośli.

– To mnie przeraziło – powiedział 71-latka. – Zgadzam się, że wyraziłam się niezręcznie i przepraszam – kontynuowała kobieta, wskazując, że jej wpis był skierowany do tych, którzy popełniają zbrodnie, a następnie odmawiają poddania się testowi na określenie wiek.

Ale sąd w Borås był bezlitosny. Zgodnie z orzeczeniem sądu , 71-latka „musiał zdawać sobie sprawę, że istnieje ryzyko, że ludzie czytający tekst mogą postrzegać to jako wyraz pogardy wobec innych grup etnicznych, zwłaszcza w przypadku ogromnej większości małoletnich bez opieki, którzy przybyli do Szwecji. Mimo to napisała ten oburzający komentarz na Facebooku” – stwierdził sąd.

Kobieta została skazana na karę grzywny w wysokości 300 euro za „nienawiść rasową”.

Źródło: friatider.se

 

Zobacz również: