33-letni Somalijczyk został aresztowany w Hull w Wielkiej Brytanii, po tym, jak trzymając ostry przedmiot na gardle nastolatki zgwałcił ją i zagroził śmiercią. Jak informuje dziennik Hull Daily Mail Ahmed Abdoule otrzymał wyrok 11 lat pozbawienia wolności.
Gwałciciel stwierdził, że 13-letnia dziewczyna nie może być dziewicą „ponieważ jest biała”. Pomimo wyraźniej pogardy rasowej dla ofiary, przestępstwo Abdoule’a nie zostało potraktowane jako zbrodnia na tle rasowym, co mogło oznaczać wyższy wyrok.
33-latek zwabił ofiarę do swojego mieszkania, zamknął drzwi, a gdy dziewczyna płakała i błagała, aby pozwolił jej odejść – to pomimo jej próśb –  Abdoule dźgnął ją w żołądek ostrym przedmiotem.  Potem zmusiła dziewczynkę  do wejścia z nim do sypialni, gdzie trzymał ostrze przy jej gardle i gwałcił  nastolatkę.
Sędzia Mark Bury zwrócił się do oskarżonego: – Powiedziała ci, że jest dziewicą, próbując cię powstrzymać przed gwałtem. A ty odpowiedziałeś jej: „Nie możesz być dziewicą, bo jesteś biała”.
Po wszystkim Abdoule powiedział 13-latce, że podobał mu się gwałt, i chętnie go kiedyś powtórzy. Oznajmił nastolatce też, że ją zabije, jeśli powie komukolwiek, co się stało. Dodał też, że nie była jedyną dziewczyną, która miała zostać przez niego zgwałcona.
Ofiara powiedziała w sądzie: – Nie mogę już rozmawiać z chłopcami i mężczyznami, ponieważ czuję się nieswojo. Cały czas się boję.
mak