Zakazali Walentynek, gdyż promują „nagość i nieprzyzwoitość”

0

Islamska Republika Pakistanu zakazuje Walentynek, gdyż promują „nagość i nieprzyzwoitość”.

Allah nie stworzył człowieka, aby mógł się dobrze bawić. Celem stworzenia było, aby ludzkość została poddana próbie przez trud i modlitwę. Islamski reżim musi być poważny na każdym polu. W islamie nie ma żartów. W islamie nie ma humoru. W islamie nie ma zabawy. W tym, co poważne, nie może być zabawy i radości. „- mówił przed laty Ajatollah Chomeini

Stacje telewizyjne i radiowe w Pakistanie mają zakaz nadawania programów związanych z Walentynkami, zgodnie z orzeczeniem sądu Islamabad High Court wydanym w zeszłym roku. W środę (7 lutego), Pakistan Electronic Media Regulatory Authority (PEMRA) ogłosił, że będzie egzekwować ten zakaz.

„Nic na temat obchodów Walentynek i ich promocji nie może być rozpowszechniane w mediach elektronicznych i drukowanych”, stwierdzono w specjalnym oświadczeniu.

„Żadne wydarzenie nie może się odbyć na poziomie oficjalnym ani w żadnym publicznym miejscu.”

Na początku 2017 roku Abdul Waheed złożył petycję, w której stwierdził, że obchody święta zakochanych promują „niemoralność, nagość i nieprzyzwoitość” w Pakistanie.

Za jego sprawą, dzień przed Walentynkami w zeszłym roku sędzia Shaukat Siddiqui wydał wiążące orzeczenie nakazujące powszechny zakaz nadawania jakiegokolwiek materiałów związanych z obchodami święta zakochanych.

„Żadne wydarzenie nie może się odbyć na poziomie oficjalnym ani w żadnym publicznym miejscu” – zarządził sąd.

ers

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ