Właściciele barów w Wiedniu tracą klientów z powodu przestępstw dokonywanych przez migrantów . Niektórzy z nich nie akceptują, jako klientów, osób ubiegających się o azyl.

Lewicowy magazyn miejski „Falter” zrobił test z udziałem dwóch Afgańczyków i Turka. Grupa imigrantów nie mogła wejść do kilku wiedeńskich barów. Odmówiono im wstępu, ponieważ było „zbyt wiele osób w środku” lub „jest to prywatna impreza”.

Później do tych samych barów skierowano grupę białych, austriackich mężczyzn. Mogli tam wejść bez problemów. Dziennikarze magazynu skontaktowali się z właścicielami barów zarzucając im „rasiszm”.

Personel i właściciele barów odpowiedzieli na te zarzuty, podając przykłady niewłaściwych zachowań migrantów. Jak na ironię, właściciel baru „Beisls mit Charakter” to znany działacz lewicy, on też nie przyjmował osób ubiegających się o azyl.

Według niego w jego restauracji było ponad 80 przypadków kradzieży kieszonkowych w jeden weekend. W rezultacie tego sprzedaż spadła o połowę, ponieważ stali bywalcy i kobiety omijają jego lokal, gdy są w nim migranci.

Kelnerka w tym samym barze narzekał: – Byłam zaczepiana i nękana seksualnie przez tych ludzi.

 Podobne historie były wspólne dla większości właścicieli barów.

Inni właścicieli mówili: – Jeśli utrzymasz bardzo otwartą politykę przyjmowania gości, to liczba przypadków molestowania seksualnego, kradzieży kieszonkowych i przestępstw związanych z narkotykami w barze znacznie się zwiększy. Zwłaszcza grupy młodych mężczyzn z Afryki Północnej lub Południowej Azji zawsze powodują problemy .

Zobacz również: