fot. YouTube

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko powiedział, że uchwalona przez polski senat ustawa o odpowiedzialności karnej za propagandę ideologii ukraińskich nacjonalistów jest nie do przyjęcia, i wezwał Warszawę do podjęcia dialogu.

Senat przyjął ustawy o IPN zakładającą m.in. odpowiedzialność karną za propagandę ideologii ukraińskich nacjonalistów, negowanie Rzezi Wołyńskiej i zarzuty o współpracę Polaków z nazistami w czasie II Wojny Światowej.

ZOBACZ!  Wielki obrońca wartości chrześcijańskich zatrzymany na nielegalnej seksimprezie. Węgrzy zszokowani, europoseł zrezygnował z madatu

„Jestem głęboko zaniepokojony decyzją polskiego parlamentu. Prawda historyczna wymaga szczerej rozmowy i dialogu, a nie zakazów. Oceny zawarte w tej decyzji są absolutnie nieobiektywne i kategorycznie nie do przyjęcia” — napisał Poroszenko na profilu na Facebooku.

Zdaniem ukraińskiego lidera Kijów pamięta w pierwszej kolejności „wspólne zwycięstwa i walkę przeciwko reżimom totalitarnym”.

ZOBACZ!  Wielki obrońca wartości chrześcijańskich zatrzymany na nielegalnej seksimprezie. Węgrzy zszokowani, europoseł zrezygnował z madatu

„Uchwalony projekt ustawy rozmija się z proklamowanymi zasadami partnerstwa strategicznego między Ukrainą i Polską. Nawołuję Polskę do obiektywności i dialogu” — oświadczył Poroszenko.

NS

BRAK KOMENTARZY

  1. Poroszenko sam się równa z rzeżnikami banderowskimi przy pomocy ustawy, która uknknuł w czasie wizyty prezydenta Polski, dzięki temu mógł opluc Polskę Komorowskiemu prosto w twarz, a teraz może sobie sam napluc i niech nie otwira japy, bo g….m wali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ