Po eksplozji przemocy ze strony migrantów, wielu Niemców zaczyna protestować przeciwko ich obecności w swoim kraju.
W ubiegły weekend grupa 2500 osób protestowała w Cottbus przeciwko przemocy ze strony imigrantów. Natomiast dziś kobiety będą protestować w Kandel. Miasto jest miejscem symbolicznym, ponieważ 15-letnia dziewczynka została tam brutalnie zamordowana przez afgańskiego migranta.
– To jest początkowy sygnał dla sojuszu kobiet i matek, które nie chcą już ukrywać się przed tymi ludźmi. Wystarczy! Kandel jest wszędzie! – mówią organizatorzy protestu
Demonstracja przeciwko przemocy ze strony migrantów rozpocznie się o godzinie 15:00 czasu lokalnego, w niedzielę w Kandel.

Zgodnie z filmem promującym YouTube, planowana demonstracja jest organizowana przez kobiety i matki i jest odpowiedzią na  „nieodpowiedzialność rządu, który spowodował niezliczoną ilość przemocy w kraju”.

Vera Lengsfeld, z partii Merkel (CDU)  i działaczka na rzecz praw obywatelskich mówi: – Od czasu zabójstwa w Kandel słyszymy o nowych aktach przemocy niemal każdego dnia.
Lengsfeld dodaje, że „chaosowi, w który napędzają politycy mogą tylko zapobiegać obywatele”.
– Zorganizowanej nieodpowiedzialności politycznej należy przeciwstawić decydujące „nie”. Demonstracja kobiet w Kandel musi być początkiem zdecydowanego oporu –  mówi.

ude

Zobacz również: