Yair Lapid, były minister finansów Izraela w rządzie Benjamina Netanjahu a dziś poseł izraelskiego parlamentu napisał na Twitterze:  „Całkowicie potępiam nowe polskie prawo, które próbuje zaprzeczyć polskiemu współudziałowi w Holokauście. Został on wymyślony w Niemczech, ale setki tysięcy Żydów zostały zamordowane bez spotkania z niemieckim żołnierzem. Były polskie obozy śmierci i żadne prawo tego nie może zmienić” – napisał Lapid.
Polska ambasada w Izraelu zareagowała oświadczeniem, że nawet w Izraelu potrzebna jest akcja edukacyjna o Holokauście.
W piątek Sejm znowelizował ustawę umożliwiającą teraz wymierzenie kary grzywny lub nawet trzech lat więzienia za użycie sformułowania „polskie obozy śmierci”.
Izraelskim politykom warto przypomnieć, że udział Żydów w nazistowskim aparacie terroru oraz Holokauście jest bezsprzeczny. Oprócz Adolfa Hitlera żydowskie korzenie mieli m.in. Alfred Rosenberg – twórca teorii „Rasy Wyższej”, Najwyżsi ranga przywódcy nazistowscy byli Żydami lub pól Żydami: Eichman – ten od ostatecznego rozwiązania – był  stuprocentowym Żydem; Goebbels –– minister propagandy III Rzeszy, to syn rabina. Reinhard Heydrich – Żyd, szef policji i służby bezpieczeństwa; Hans Frank – SS-Obergruppenführer (najwyższa ranga po Fuhrerze) od Generalnej Guberni, był Żydem. To tylko niektórzy Żydzi w służbie nazizmu.Wśród nazistowskich przywódców nie było natomiast Polaków.
Na terenie okupowanej Polski Niemcy, pod kierunkiem Żydów niemieckich urządzili i obozy koncentracyjne głównie dla Polaków, a od 1942 roku również dla Żydów.
Zatem udział  Żydów w mordowaniu swoich współziomków jest niekwestionowany, rzucanie tego na barki Polaków i nazywanie nas nazistami jest nie tylko kłamstwem historycznym ale tuszowaniem masowych zbrodni i ich chronienie ich sprawców.
ude

Zobacz również: