Jak poinformował dziennik Hindustan Times w miejscowości Uttarakhand w Indiach został aresztowany 23-letni muzułmanin pod zarzutem odbycia stosunku seksualnego z krową. Zoofill jest wyznawca islamu.

Zdarzenie to wywołało zamieszki zorganizowane przez członków nacjonalistycznych organizacji hinduistycznych: Bajrang Dal oraz Akhil Bharatiya Vidyarthi Parishad. Tłum Hindusów zniszczył sklep należący do zatrzymanego mężczyzny. Zmuszono również miejscowe władze do zamknięcia rynku w Satpuli, na którym znajdował się sklep. Zaś do miejscowej komendzie policji wystosowano protest.

Gdy w minioną środę doniesiono o aresztowaniu mężczyzny zamieszki rozprzestrzeniły się w całym mieście. Sprawa została przypisana do paragraf 377. indyjskiego kodeksu karnego, czyli uznana za  nienaturalne przestępstwo seksualne.

Protestujący zabrali się również pod posterunkiem policji w Satpuli, domagając się wydani im oskarżonego. W mieście musiały zostać rozmieszczone dodatkowe siły policji, aby przywrócić spokój. Sytuacja jest nadal napięta, ale pod kontrolą.

źródło: hindustantimes.com

Zobacz również: