– Ludzie mogą żyć bez futer – przemówił z telebimu Jarosław Kaczyński podczas otwarcia wystawy w Parlamencie Europejskim. Politykom Prawa i Sprawiedliwości pogratulowała Brigitte Bardot.

Europosłowie Prawa i Sprawiedliwości i litewski eurodeputowany Valdemar Tomasevski zorganizowali w Parlamencie Europejskim wystawę „Niech futra przejdą do historii”.

Ekspozycja składała się ze zdjęć zwierząt hodowanych na futra. Ideę jej utworzenia tłumaczył europoseł Ryszard Legutko: – Obrona zwierząt jest jednym z wymiarów człowieczeństwa.

Z telebimu odtworzono przemówienie Jarosława Kaczyńskiego, który mówił, że wystawa ma się przyczynić ochronie zwierząt przed okrucieństwem. – Ludzie mogą żyć bez futer – mówił prezes PiS.

Podczas otwarcia wystawy odczytano również list francuskiej aktorki Brigitte Bardot, która od wielu lat walczy o prawa zwierząt.

Gwiazda pogratulowała pomysłu stworzenia wystawy i wyraziła nadzieję, że Polska wkrótce zakaże hodowli zwierząt na futra.

Na początku stycznia do Sejmu trafił projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt autorstwa PiS, w którym znalazły się przepisy o zakazie tego typu hodowli. Przeciwko jest branża futrzarska, która argumentuje, że Polska, jako jeden z czołowych producentów futer na świecie (3 miejsce), straci przez to miejsca pracy, zahamuje rozwój wsi i uszczuplone zostaną z tego powodu wpływy do budżetu.

Źródło:rp.pl