Wielokrotnie słyszeliśmy o tym, że uczestnicy wieców politycznych w Polsce otrzymują wynagrodzenie od ich organizatorów. Co nie jest do pomyślenia w Wielkiej Brytanii. Tam za udział w politycznym mityngu muszą płacić jego uczestnicy. I to słono!

Chociażby brytyjska Partia Pracy ustaliła opłaty za udział w wiecu Jeremy’ego Corbyna w Loughborough, który odbędzie się17 lutego. Przy tym są one zróżnicowane na kolor skóry uczestnika wiecu. Biali zwolennicy polityka zapłacą 40 funtów (188 złotych) a kolorowi jedynie 30 (141 złotych). Ceny jak na koncert gwiazdy rocka! Tylko czemu naliczone w rasistowski sposób?

– Aby zachęcić do udziału w wiecu inne grupy etniczne – wyjaśnił rzecznik Partii Pracy.

– To jest rasizm. W efekcie Partia Pracy nakłada podatek na podstawie koloru skóry danej osoby. Pokazuje pogardę dla białej klasy robotniczej – odpowiedział  Andrew Bridgen, poseł do parlamentu północno-zachodniego Leicestershire. – W równoległym wszechświecie Corbyna wszyscy jesteśmy równi, ale niektórzy są bardziej równi niż inni – dodała Bridgen.

Swoją drogą dziwi, że w ogóle ktoś chce płacić za udział w podobnych spędach. U nas zapewne nawet za darmo nie byłoby chętnych.

ode