Śmiertelna epidemia gorączki krwawienia do oczu przetoczyła się przez Afrykę Wschodnią, powodując, że władze ogłosiły epidemię w Ugandzie. Jak dotąd nie udało się znaleźć na nią lekarstwa.
Według dr Mukuzi Muhereza ze Stowarzyszenia Medycznego Ugandy (UMA) wybuch epidemii gorączki krwotocznej (CCHF) nie jest znany i zabije około 40 procent ofiar.
Shtfplan.com donosi: „Dr Muhereza ostrzegł, że choroba jest „wysoce zakaźna” i powiedział, że chorzy muszą być izolowani, aby zapobiec jej rozprzestrzenianiu się. Ostrzeżenie Muherezy pojawia się w czasei narastającej wojny słów między UMA a ministerstwem zdrowia Ugandy, które twierdzi, że w kraju nie ma CCHF, pomimo ofiar śmiertelnych epidemii”.
Ta przerażająca infekcja powoduje, że ofiary cierpią na palącą gorączkę, zanim zaczną krwawić z otworów, w tym oczu, odbytu i ust. Funkcjonariusze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) uznają każdą epidemię CCHF za główne zagrożenie dla zdrowia publicznego . „Ogniska CCHF stanowią zagrożenie dla ludzi ze względu na ich potencjał epidemiczny, wysoki wskaźnik śmiertelności (10-40%) oraz trudności w leczeniu i zapobieganiu” – czytamy w opisie WHO tego wirusa.
Jak się okazuje także Aztekowie padli ofiarami uderzająco podobnej choroby. Joe Joseph z  The Daily Sheeple  mówi, że historia może się powtarzać wraz z ponownym pojawieniem się tej śmiertelnej choroby.
– Interesujące jest to, że choroba, która zabiła Azteków, wykazuje uderzające podobieństwa do epidemii krwawiących oczu w Afryce – mówi Joseph: – Jeśli użyjemy historii jako przewodnika, to powiedziałbym, że zagrożenie jest to dość poważne, gdyż ta choroba zniszczyła 80 procent populacji Azteków. Często zastanawiamy się, dlaczego tak się stało, że Aztekowie w zasadzie, w bardzo krótkim czasie, po prostu zniknęli. Teraz zaczynamy widzieć podobne łańcuchy wydarzeń rozgrywające się w Afryce.
Dr Muhereza zgadza się z Josephem. Jak mówi może to stanowić ogromny problem dla mieszkańców Afryki ale także innych kontynentów, w tym Europy, gdzie migruje wielu Afrykańczyków.

ove