To co powiedział kanclerz Austrii zmroziło Merkel

0

Austriacki kanclerz Sebastian Kurz zaapelował o silniejsze zewnętrzne granice dla Unii Europejskiej, jeśli chce się rozwiązać kryzys migracyjny.

Kurz zorganizował konferencję prasową z architektem upadku Unii Europejskiej, Angelą Merkelw której powiedział : – Jestem przekonany, że rozwiązaniem problemu migracji jest właściwe zarządzanie granicami zewnętrznymi i większa pomoc lokalna.

Wezwał również UE do wyjścia z mieszania się w sprawy poszczególnych państw i większego skupienia na szerszym obrazie: – Potrzebujemy Unii Europejskiej, która bardziej koncentruje się na wielkich sprawach i wycofuje się, jeśli chodzi o drobne kwestie, w których narody lub regiony mogą lepiej sami decydować.

Różne miasta i miasteczka w całej Unii Europejskiej skarżą się na wpływ kryzysu imigracyjnego na ich społeczności i jednocześnie odczuwają brak pomocy ze strony elit UE, które spowodowały ten problem – w ubiegłym roku burmistrzowie 7 francuskich miast napisali list otwarty twierdząc, że ich regiony znalazły się w stanie „zagrożenia społecznego”.

Kurz powiedział, że jeśli UE chce systemu bez granic między państwami członkowskimi, musi mieć silne zewnętrzne granice .

Już jako austriacki minister spraw zagranicznych Kurz skrytykował „przyjazną politykę” Merkel wobec imigrantów.  Teraz ostro wypowiedział się przeciwko farsie, która zagroziła kontynentowi.

Angela Merkel wydawała się być zaskoczona i przygnębiona tym co powiedział Kurz.

mak

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ