Węgierski rząd omawia dziś propozycję, która może umożliwić miliarderowi George Sorosowi wjazd na teren Węgier. O tej inicjatywie poinformowała węgierska strona informacyjna Origo .
Także według 444.hu  wiadomo, że w środę rząd będzie omawiał szczegóły ustawy wymierzonej w działania Sorosa na Węgrzech, o której ostatnio mówili politycy Fidesz.
Strona internetowa przypomina, że ​​minister spraw wewnętrznych, Sandor Pinter, powiedział wcześniej, że zakazanie wjazdu Sorosowi nie jest możliwe, ponieważ finansista jest obywatelem Węgier.
Przemawiając na konferencji prasowej we wtorek, dyrektor ds. komunikacji partii rządzącej powiedział, że krajowy zarząd Fidesz poparł odrzucenie „Planu Sorosa”.
– W rezolucji Rada odrzuca starania o przekształcenie Węgier w kraj imigrantów – powiedział Balazs Hidveghi. – Partia wzywa rząd do użycia wszelkich środków niezbędnych do wstrzymania realizacji „Planu Sorosa” poprzez nałożenie ograniczeń prawnych, jeśli to konieczne, na działalność imigracyjną i dalsze rozpowszechnianie „sieci” Sorosa. – dodał.

mak