Walne zgromadzenie akcjonariuszy Szczecińskiego Parku Przemysłowego podjęło decyzję o zmianie nazwy zakładu na Stocznia Szczecińska. Według informacji Radia Szczecin to jedna z ostatnich decyzji odwołanego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

Obecnie stocznia należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, która kontroluje państwowy Fundusz Mars. Do przejęcia od Towarzystwa Finansowego Silesia kapitału będącej w stanie upadku Stoczni Szczecińskiej Nowej (obecnie znanej właśnie pod nazwą Szczeciński Park Przemysłowy) doszło 23 stycznia 2017 roku.

W PRL szczeciński zakład nosił nazwę Stocznia Szczecińska imienia Adolfa Warskiego. Już w czasach III Rzeczypospolitej na jej gruntach powstały dwie spółki: Stocznia Szczecińska Porta Holding i Stocznia Szczecińska. Obie upadły, a po 2009 roku utworzono na terenach stoczniowych Szczeciński Park Przemysłowy – wyjaśnia Radio Szczecin.

Według informatorów stacji, powrót starej nazwy był jedną z ostatnich decyzji odwołanego w środę ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

źródło: rp.pl