fot. Facebook

Były szef MON zapowiedział, że będzie wspierał ministra Mariusza Błaszczaka. Jego zdaniem „na kilku polach jest jeszcze wiele do zrobienia”

Na antenie Radia Maryja Macierewicz podziękował za wszystkie ciepłe słowa, które ostatnio do niego dotarły. Podsumowując zmiany w polskiej armii, powiedział, że to zasługa wielu zaangażowanych osób.

– Warto pamiętać o żołnierzach szeregowych, o podoficerach i oficerach, wreszcie o pracownikach cywilnych wojska, którzy bardzo się w te zmiany zaangażowali. Za te podziękowania, które objęły tak dużą rzeszę ludzi, raz jeszcze serdecznie dziękuję. Nie mogę wyjść z podziwu, jak bardzo wielkie jest zainteresowanie i troska w Polsce o armię – mówił Macierewicz.

Były szef MON mówił również o wyjaśnieniu niejasności związanych z katastrofą smoleńską. – Nie wolno zapomnieć o sprawie, która ciąży nad narodem polskim od blisko ośmiu lat: to jest sprawa dramatu smoleńskiego. Nie ma wątpliwości, że jak najszybciej musimy doprowadzić do wyjaśnienia tego, jak do tej zbrodni doszło. Musimy jasno postawić odpowiedzialność za śmierć (…) dwóch polskich prezydentów, nieomal całego sztabu generalnego Wojska Polskiego, wszystkich wojskowych, którzy dowodzili rodzajami sił zbrojnych – powiedział.

żródlo:rp.pl